Web Site Hizmetleri | Avaken

Web Site Hizmetleri

Web Sitesi Nedir ve Hangi Amaçlara Hizmet Eder

Web sitesi nedir sorusuna genel bir açıklama getirmek istiyoruz. Web sitesi nedir sorusuna verebileceğimiz en kısa cevap: İnternet ağında barınan grafik tasarım ve web yazılım dilleriyle şekillendirilmiş bir tanıtım ve paylaşım biçimidir. Web siteleri veya diğer bir ismiyle internet siteleri online mecrada yayınlandıkları adresler vasıtasıyla kendilerini ulaşılabilir kılarlar, bu teknolojik altyapı oluşumu sayesinde tıpkı sokak dükkanları veya sokak tabelaları gibi kendi tanıtımlarını yapıp ziyaretçilerinin kendilerine erişmelerini sağlayabilirler. Web siteleri, barındırma sunucularında yerleşik olarak bulunur ve alan adı çözümlemesiyle ulaşılabilirler. Internet tarayıcı programları aracılığıyla bilgisayar ekranlarında görüntülenir ve kullanıcısıyla etkileşime geçebilirler.

Web Sitesi Nedir ?

Web Sitesi Nedir Konusunu Detaylandıralım...
Bir web sitesi yalnızca tek sayfadan ibaret olabileceği gibi içten içe gezilebilen sayfalar yumağı halinde de konumlandırılmış olabilir. Kimi web siteleri yalnızca statik bir yapıya sahiptir ancak içerik bakımından zenginleşmiş web siteleri dinamik bir yapıda tasarlanmış ve kodlanmıştır. Kodlama esnasında HTML, CSS, JS, Asp.Net, PHP vb. yazılım çeşitleri ile yoğurularak çalışır duruma gelir. Web tasarım ajanslarının ürettikleri bir hizmet ürünü olarak satıcılarıyla buluşan web siteleri birçok amaçla kullanılıp satış, tanıtım, öğrenim, öğretim, etkileşim, paylaşım ve haberleşme amaçlarına hizmet eder. Bu alanlarda sundukları kaynağı internet kullanıcılarıyla buluşturmak için bir aracı görevi görürler.

Web Sitesi Türlerine Örnekler

  • Online satış siteleri
  • Haber siteleri
  • Tanıtım siteleri
  • Blog siteleri
  • Kurumsal web siteleri
  • Kişisel web siteleri
  • Paylaşım siteleri
  • Forum siteleri

Neden Avaken 'i Tercih Etmelisiniz ?

Avaken, herhangi bir websitesi yaparken yapılmak istenen işi benimser ve en iyisi için uğraşır, çünkü yaptığımız ve yapacak olacağımız bütün işlerimiz bizim referansımızdır. Yapılan her işi, yapılacak olan işe örnek gösteririz. İşinizi işimiz, Kazanmak istediğinizi kazancımız olarak görür ve bunun için mücadele ederiz. İş öncesi, iş sırası ve iş sonrası irtibatı koparmaz, daha iyi hale getirmek için sürekli ilgilenir ve özen gösteririz.