Mobil Oyun Geliştirme Hizmeti | Avaken

Mobil Oyun Geliştirme

Mobil Oyun Geliştirme Hizmeti

Bilgisayar teknolojilerinin, dijital cihazların ve bu cihazlarda oynanan oyunlar günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Dijital oyun tasarımı, oyun geliştirme süreçleri yönetimi ve üretimi konusunda hizmet veren firmamız, eğitim oyunları, etkinlik oyunları, kinect oyunlar, web oyunları, AR ve VR oyunlar, mobil oyunlar geliştirmektedir.

Özellikle mobil oyun tarafında, akıllı telefon kullanan sayısındaki artış, oyun geliştirme ihtiyacını ve talebini artırmıştır. Gelişen mobil teknolojisi ile özellikle mobil oyun sektöründeki kaliteyi ve içeriği artırmış, mobil oyunları, oyun pazarında en büyük payı almasını sağlamıştır. Her geçen gün mobil oyun pazarı büyümeye devam etmektedir.

Oyun Geliştirme

Avaken olarak Android, iOS, webOS, MacOS, Steam gibi platformlara oyun geliştirmekteyiz. Tamamen sizin isteklerinize göre oyunu tasarlayabiliriz. Detaylı açıklamaya geçersek ;

Kaliteli karakter : Sizin istediğiniz oyun türüne göre özel bir karakter yapılacaktır. Ayrıca isterseniz bu karakteri sizlerde gönderirseniz onu kullanabiliriz.

Kaliteli objeler : Oyun içerisinde oyunu süsleyen veya karakteri öldürme odaklı objeler kullanılabilir. Canavarlar, dikenler, ağaçlar, taşlar, kuşlar ve aklınıza gelebilecek oyunu süsleyebilecek binlerce Avaken 'e özel objeye sahibiz.

Oyun modları : Sonsuz, ilerlemeli ve bilgi yarışması olarak 3 standart oyun modu yapabiliriz. Farklı bir oyun türü düşünürseniz, anlatırsanız, onu da yapabiliriz.

Oyun İçerisine Reklam Eklemek

Dünyanın en çok kazandıran ve en güvenilir kazanç yöntemi olan Admob, Google tarafından sunulmaktadır. Avaken ile Bu sistemi oyununuza entegre edip kazanç elde etmenizi sağlamaktayız.

Liderler Tablosu

Oyununuza liderler tablosu entegre edip, kullanıcıların birbiriyle yarışmasını sağlamaktayız.

Google Play Store / App Store Hizmeti

Google Play Store / App Store’ye oyununuzu yüklemek için bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabiliriz;

  • Oyun açıklaması
  • Oyununuza özel olarak diğerlerinden farklılaştıran oyun görselleri
  • Oyununuza özel tablet tasarımları (Tabletlerde oynanması için gereklidir)
  • Aileler ve Çocuklar programına oyununuzu dahil edip daha çok kitleye erişebilmesi
  • Oyununuzun en yüksek dereceye sahip olması için gerekli optimizasyonların yapılması
  • Google Play Store / App Store’de yayınlayabilmek için gerekli olan gizlilik sertifikasının hazırlanması
  • ASO optimizasyonu

ve Google Play Store / App Store’ye oyununuzu yüklemek için bütün detayları hazırlıyoruz.

Oyun Arayüz Tasarımı

Benzersiz oyun arayüzü tasarımları yapmaktayız. Oyununuzun bütün dünya tarafından oynanabilmesi adına oyun içinde tasarım çalışmalarını global hazırlıyoruz. Sizin istek ve önerilerinize göre en iyi tasarıma sahip olabiliriz.

Oyun Logo Tasarımı

Oyununuza uygun yüksek kaliteli logo hazırlayabiliriz. Yüksek çözünürlüklü çalıştığımız için bardak, tşört vb gibi baskılarda rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya da paylaşabileceğiniz boyutları da sunmaktayız.

Oyun Sesleri

Tamamen oyun için özel olarak hazırlanmış sesler kullanılacaktır. Altın sesi, kazanma sesi, ölme sesi, zıplama sesi, düşme sesi, korkma sesi gibi binlerce ses ekleme özelliğine sahibiz.

Bildirim Hizmeti

Oyununuza yükleyen kullanıcılara özel olarak bildirim gönderebilirsiniz. Oyunun yeni güncellemesi çıktıysa veya yeni bir yarışma yapıp bunu kullanıcılarınıza haber vermek istiyorsanız bildirim göndererek bütün kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

Destek Hizmeti

Google Admob : Google’ın reklamlardan gelir elde etme sistemi Admob’a üye olup, gerekli reklam kodlarını oluşturup, oyun içerisine entegre edebiliriz.

Google Geliştirici Hesabı : Google Play’e uygulama&oyun yükleyebilmek için Geliştirici hesabınızın olması gerekmektedir. Bunun için gerekli olan bütün aşamaları sizin yerinize yapabilir veya aşamalarını anlatabiliriz.

Google Play’e Oyun Yükleme : Google Play’e uygulama&oyun yükleyebilmek için gerekli olan bütün aşamaları ve ihtiyaçları size resimli olarak anlatabiliriz.

Apple Geliştirici Hesabı : Apple uygulama mağazasına uygulama&oyun yükleyebilmek için Geliştirici hesabınızın olması gerekmektedir. Bunun için gerekli olan bütün aşamaları sizin yerinize yapabilir veya aşamalarını anlatabiliriz.