AMP Website Hizmeti | Avaken

AMP Website

AMP Website

 

AMP web site denince aklınıza bambaşka bir yönetim yada çok farklı bir şekil gelmesin. AMP'nin kodlama farklılıkları vardır buda sizin web sitenizin kullanımını etkilemez. Örneğin bir web siteniz var içerik eklemeyi,yönetmeyi vs öğrendiniz AMP ile yeni birşeyler öğrenmeyeceksiniz bildiğiniz şekilde içerik eklemeye ve yönetmeye devam edebilirsiniz. AMP sizin mevcut sitenizin kodlama yapısında değişikler oluşturur görünümünüzü yada kullanımınızı etkilemeyecektir.

AMP tasarım ve kurulum'da normal web tasarım ve kurulumu ile aynı şekilde yapılmaktadır.

AMP'yi farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Örneğin normal responsive bir web siteniz var masa üstü sürüm olarak kullanıp mobilde AMP'yi tercih edebilirsiniz. Arama sonuçlarına %100 etki ettiğini henüz söyleyemeyiz ancak amp ile yapılan sitelerin mobil arama sonuçlarında öne çıktığını bir çok kez gözlemledik.

Mevcut bir web sitem var AMP'ye dönüştürebilir miyiz?

Bu mevcut web sitenizin durumuna ve hangi alt yapı ile yapıldığına bağlı olarak değişmektedir. Php alt yapısı ile yapılmış bir çok web sitesini AMP'ye dönüştürdük ancak bunun garanti olduğunu söylemek için mevcut sitenizin Avaken gözüyle incelenmesi gerekir.
 

AMP İle her sektöre uygun web sitesi yapabiliyor musunuz?

Yeni tasarım araçlarımız ile artık her sektöre uygun Avaken AMP web tasarımı yapabiliyoruz.
 

Sadece mobil olarak AMP yapabiliyor musunuz?

Evet mobil versiyonunuzu AMP yapmak mümkün ancak Avaken olarak biz her iki versiyonuda (masa üstü ve mobil) AMP yapmanızı öneririz.
 

E Ticaret sitesi AMP oluyor mu?

E Ticaret sitelerinde AMP yeni başlıyorsanız olabilir ancak mevcut bir e ticaret sitesini AMP'ye dönüştürmek zor olacaktır bu nedenle kullandığınız e ticaret sitesinin alt yapı sağlayıcılarında AMP modülü varsa kullanabilirsiniz.
 

AMP ile google'de üst sıralar garanti mi?

Google'de üst sıralar hiçbir zaman garanti değildir ancak AMP kullanan bir çok sitenin daha ön sıralarda olduklarını gözlemledik.
 

AMP web site kullanmak için özel sunucu gerekiyor mu?

AMP diğer siteler gibi kullanılan alt yapıya bağlı olarak tüm linux ve windows sunucularda çalışır özel olarak AMP sunucu yoktur.
 

AMP için en uygun alt yapı hangisidir?

AMP için alt yapı farketmez herhangi alt yapı ile AMP web site yapmak mümkündür.

 

AMP ile seo optimizasyonu mümkün mü?

Tabiiki. Diğer tüm siteler için geçerli olan seo optimizasyonu AMP web siteleri için'de geçerlidir.